Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde mi můžete zanechat vzkaz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji

(Vlastimil Lisse, 25. 9. 2015 8:50)

Dobrý den,
nádherná knížka, kterou děti doslova hltají. Poutavý děj, krátké kapitoly, které korespondují s věkem dětí. S velkým citem sepsaný obsah s pozitivními hrdiny, zkrátka samé superlativy.
Mockrát děkuji a doporučuji oslovit např. mateřské školy. U nás znají Kostičku všechny 3-4 leté děti.
Vlastimil Lisse, Louny

Re: Děkuji

(Lucka, 25. 9. 2015 13:39)

Moc děkuji za chválu, vyřídím to autorovi. Už je sepsané pokračování, je předběžná domluva s nakladatelem, ale čeká se na ilustrace od Romana Kýbuse. Mezi tím vyšla Zbyňkovi jedna nekočičí pohádková knížka, hlavními hrdiny jsou skřítci, kteří bydlí v čajovně. Kniha se jmenuje - Pohádky čajových skřítků - tak třeba se bude dětem líbit i ta. Také děkuji za typ na propagaci.
Mějte se hezky, s pozdravem
Lucka

Sestřička

(Hanka, 11. 1. 2013 21:24)

Dobrý den:) Úplnou náhodou jsem narazila na vaše stránky a zjistila jsem, že mám nejspíš doma sestřičku vaší Brunnhildy:) Vím, že je to možná hloupost, ale hrozně mě to potěšilo...Tak tu vaši krásku doma pozdravujte od sestřičky Crazy a mějte se všichni krásně...Hanka

Re: Sestřička

(Lucka a Brunnhilda, 11. 1. 2013 23:00)

Dobrý den,
Bruňďa moc děkuje za pozdravení a posílá velkou sestřičkovskou pusu na čumáček vaší Crazy. Jestlipak je taky tak velká? Bruňďa je pěkný macek, skoro dohnala ve velikosti Kostičku. Ten jí sice přesně odměřuje porce a snaží se jí všechno sníst, ale není mu to nic platné, jen mu roste pupík, kdežto z Brunnhildy je sošná modelka. Posíláme moc pozdravů. Lucka a kočičáci.

Re: Re: Sestřička

(Hanka a Crazy, 12. 1. 2013 17:15)

Krejzka taky pekne papa a je velika..:D je vetší nez mámin pejsek:) a asi zrovna tusi ze o ni mluvim protoze mi tady olizuje ruku:D asi posila pusu zpatky..vzkazuje ze je sestricka moc krasna a jeji kamos ze je taky krasavec:) tak je jeste jednou oba pozdravujte a mejte se vsichni moc krasne:) sme moc rady ze sme aspon jednoho sourozence nasly a ze víme ze se má hezky...s pozdravem Hanka a Crazy

Kostička

(terezka, 19. 7. 2012 18:27)

Dobrý den,jsem 10 letá slečna,mám ráda kočky a kotátka.Byla jsem s mamkou v knihkupectví a koupila jsi knížku o Kostičkovi.Knížka je parádní.Mám doma 3 kočky a ted jse jedné narodila tři kotátka,mám znich velkou radost.Pozdravujte Kostičku a pohladte ho za mě.Terezka.

Re: Kostička

(Lucka a Kostička, 25. 9. 2012 15:03)

Terezko,
Kostička moc děkuje za pohlazení. Jsem ráda, že se ti knížka líbí. Asi se bude připravovat pokračování Kostičkových dobrodružství, byli jsme totiž o prázdninách navštívit Flekáče a Bruňdička mě moc prosí, že už je velká holka a taky by chtěla být v literatuře ;) Vaše koťátka už budou teď asi velcí rarášci připravení vyrazit do světa. Taky posíláme pohlazení a moc všichni pozdravujeme. Mějte se fajn :) Lucka, kocour Kostička a kočička Brunnhilda.

Dvouměsíční koťátko

(Lucka, 7. 7. 2012 13:13)

Dobrý den, paní Hanko. Dvouměsíční kotě už by mělo být pomalu zvyklé na pevnou stravu. Kostíka jsme také našli cca ve dvou měsících (ke mě se tedy dostal až později, ale mezitím byl u známých). Takže platí to, co je napsáno v Kostičkově článku o krmení koček.
Pokud budete kupovat komerční krmivo (granule, konzervičky a kapsičky), vybírejte to s označením pro koťátka (Junior, Kitten). Komerční krmivo pro koťátka má trochu jiné složení než pro dospěláky, obsahuje víc živin a vitamínů a mělo by podporovat zdravý růst a vývoj kotěte. První granule, které u nás Kostík začal jíst byly Perfect fit Junior(dají se sehnat třeba v supermarketech Albert nebo drogeriích dm), u dalších kočiček (třeba Terezky a Bruňdičky) jsme přešli na kotěcí granulky Brit Care Kitten (kupovala jsem je přes internet, ale dají se teď sehnat třeba i v řetězci prodejen Pet Center, máme v Budějovicích už 4 takové prodejny). Bruňďiččini sourozenci vyrostli na granulích značky Orijen (nemají speciální koťátkovskou řadu, jsou univerzální pro každý věk kočky), ale některým kočkám moc nechutnají.
Co vím od chovatelek, dávají menším koťatům tvaroh s rozmíchaným žloutkem. Masíko bývá pro koťátka moc žvýkací, takže jim dávají mleté.
Malá koťátka papají po troškách, ale častěji. Doporučuje se krmit je asi 5x denně, případně postupně přecházet na 3x, od cca 4-5 měsíců 2x,.... Já bych mu dala granulky do mističky, aby si mohl chroupat dle libosti a pak přes den střídala masíčko, konzervičky, kapsičky, něco od tvarohu, atd.
Závěrem jen - dvouměsíční koťátko je dost malé :( a často se stává, že následně bývají problémy s jeho výchovou. Vím, že spousta lidí dává koťátka od maminky právě už na 2 měsících (to už umí sama papat a chodit na záchod), protože od 2 do 3 měsíců toho koťata většinou nejvíc sní a je to ta největší demoliční četa. Jenže třetí měsíc je většinou nejdůležitější pro výchovu koťátka, jak se má chovat k ostatním kočičkám/lidem ve smečce, že nemá kousat a škrábat. Já jsme řešení tohodle problému osobně vzdala a zatím jsem ho vždycky řešila pořízením vychované kočičí posily - tedy druhé kočky/kotěte, které byla od maminky a sourozenců odebrána až po třetím měsíci. Tak už teď nevypadám jako sebemrskač s rozškrábanýma rukama. Neříkám, že tyhle problémy musí nutně nastat, ale bohužel jsou dost časté :(
Každopádně přeji vaší sestře hodně radosti s malým kočičím raráškem, ať se mají spolu náramně. Hezký den Lucka, kocour Kostička a kočička Brunnhilda.

Prosím o radu

(Hanka, 6. 7. 2012 17:13)

Dobrý den, paní Lucie. Šťastnou náhodou jsem zabrousila na Vaše krásné a poučné povídání o Vašich kočičkách. Mnoho užitečného už jsem si od Vás uložila, ale mám k Vám prosbu. Jsem už důchodkyně a moje sestra také. Loni ovdověla a letos dostala od mladých dvouměsíčního kocourka, aby jí nebylo smutno. Je už od mládí "kočičí máma", takže jí udělali velkou radost. Ale takhle malé kotě ještě nikdy neměla a tak bych vás moc prosila, kdybyste mi mohla napsat, čím a jak často takhle malé kotě krmit? Dočetla jsem se tady u Vás hodně rad ohledně krmení, ale domnívám se, že už máte dospělé kočičky a tak nevím, jestli můžeme kupovat podle Vašeho návodu toto žrádlo i pro toho malého špunta. Přeji Vám vše dobré a nezlobte se, že Vás obtěžuji. Hanka Štěpánková

sháním chovatele sibiřek

(Jana, 19. 10. 2010 14:53)

Dobrý den Lucko,

moc se mi líbí Vaše stránky a děkuji za osvětlení alergií na kočky. Chceme si pořídit kočičku, ale přítel je alergik, tak už jsem to skoro vzdala, ale díky Vašemu článku mi svitla naděje. Přítel se už chystá na testy na alergologii, abychom věděli, jak silnou alergii má a hlavně na který ten alergen. Psi mu nijak nevadí, takže by to nemělo být tak špatné. Každopádně už se na netu poohlížím po chovatelích sibiřek, ale moc se v tom nevyznám, vždycky jsem měla číču obyčejnou kříženou. Tak jsem Vás chtěla poprosit, zda nemáte kontakt na nějaké "ověřené" zodpovědné chovatele, kteří mají zdravá a kvalitní zvířata chovaná v dobrých podmínkách, ne nějaký velkochov jen pro peníze a bez lásky.
Budu vděčná za jakékoliv info, můžete prosím na můj mail loved@seznam.cz
Mockrát děkuji, mějte se :)

Jana

pomoc pro kočičku

(Sally, 28. 7. 2010 20:28)

Ahoj Lucko,

ráda na Tvoje stránky chodím už docela dlouhou dobu - našla jsem je přes web knihy fantazie (asi krátce po vzniku stránek knihy fantazie) - vždycky jednou za čas ráda mrknu na nové fotky, přečtu si co kočičáci dělají, protože kočičky mám moc ráda (jednu mám doma). Několikrát jsem přemýšlela, že Ti sem něco napíšu, nebo třeba na profil Kostíka či Brundy na miciny.cz, ale nějak jsem pak nevěděla co..

Teď ale píšu, protože mi dnes přišel e-mail od Tomáše Němce (z Pevnosti), v kterém hledá pro jednu kočičku, kterou našel na ulici nové páníčky. Ráda bych mu a hlavně té kočičce pomohla a tak se na Tebe obracím, jestli nevíš o někom, kdo by bral asi roční zdravou kočičku - holčičku. Mám od něj e-mail, který rozeslal a fotky kočičky, ale protože jsem tady nenašla e-mail na Tebe, tak Ti zkouším napsat takto. Tady je můj e-mail: sallynka@seznam.cz - kdybys chtěla, přeposlala bych Ti ten e-mail i s fotkama. Chtěla bych Tě poprosit, jestli bys ho třeba nepřeposlala svým známým, nebo nedala fotku kočičky sem nebo na miciny.cz. Já sama ho rozpošlu známým, ale nevím zatím o nikom, kdo by z nich kočičku zrovna sháněl. Když mi e-mail přišel napadlo mě, že Ti to sem zkusím napsat, protože z Tvých stránek vím, že ty a Tvůj manžel kočičky máte moc rádi. Díky za přečtení.

Sally - Veronika

P.S.: Díky i za Tvůj podpis, mám ho i s podpisy dalších autorů v jedné knížce :-)

Pochvala

(VK(Ostrava), 27. 3. 2010 8:24)

Sympatické stránky, opravdu pochvala.VK.

Prosba

(Klára, 26. 2. 2010 23:34)

Luci, chtěla bych zneužít Vaše psavé střevo a použít Váš článeček o sibiřských kočkách na svém zastaralém webu. Bohužel se mi nepodařilo najít kontakt na Vás, proto Vám píši touto cestou a prosím o kontakt na info@declaire.cz.

Re: krytí

(Lucka, 27. 1. 2010 16:55)

Pro paní Kovaříkovou a případně další příznivce, kterým se líbí náš kocour Kostička a jeho potomci.
Bohužel další koťátka po Kostíkovi mít nebudeme. Kosťa byl vykastrován a v současné době si užívá roli 100% mazlíčka. Jedním z důvodů bylo i zdravotní hledisko, protože by ten náš puberťák blázen bláznivá radši pořád pálil za kočkama než aby se pořádně najedl. Takže měl v době operace jen pouhá 3 kila, zatímco jeho normální vaha je tak mezi 6-7.
Posledním Kostíkovým potomkem tedy zůstává a zůstane jedináček Mimísek (teď už Čenda ze Zlína).

krytí

(Pavla Kovaříková, 27. 1. 2010 16:25)

Vážená paní Kučerová,
sháníme kocourka na krytí naší sibiřské kočičky, která právě dnes začala mrouskat. Myslím, že jsme Vás kontaktovali zhruba před 1/2 rokem, to jste ale zrovna měli na návštěvě jinou nevěstu. Vážená paní Kučerová, protože bychom u Vás rádi nakryli naši Síbí, a protože je to již opravdu hodně akutní, prosím Vás o Vaši odpověď, zda je možné k Vám dorazit s naši kočičkou v nejbližším možném termínu.
Děkuji Vám moc, s pozdravem
Kovaříkovi, Kladruby, Tel: 605171740

pro paní Šoberovou a Čertíka

(Lucka, 28. 11. 2009 10:18)

Moc pozdravujeme synáčka. Zdá se, že je z něj další mlsoun, jako tatínek:) Kostík sice banány nebaští (protože je moc nebaštíme ani my páníci), jinak už ochutnal snad všechno kromě cibule, česneku, citrónů a pomerančů.
Mějte se moc krásně.
A budou nějaké fotečky?

Zájem o kotě

(Šoberová, 28. 11. 2009 4:35)

Čertík je úžasné stvoření,které ač se to zdá být neuvěřitelné,miluje banány :o)).Je to naše zlatíčko!!

www.styrilabky.blog.cz

(Ľuboš & spol., 20. 11. 2009 16:59)

Ahojky.. máte peknú stránku a Kostička je fešák od prírody ....Ak budete mať niekedy čas môžete nakuknúť na náš webík ....
Prajeme Vám veľa úspechov a radosti s kocúrikom ...
S pozdravom Ľuboš & spol.

Re: Zájem o kotě

(Lucka, 26. 10. 2009 23:38)

Přejeme paní Šoberové hodně radosti s kocourkem Čertíčkem:) Ať se mu u vás líbí.

Zájem o kotě

(kostatka, 22. 10. 2009 22:50)

Zdravím. Měla bych zájem o kocourka. Nedávno se nám ztratil náš mazlík a doma je smutno. Telů 774/683218 stačí zaslat sms a já se Vám ozvu. Děkuji Šoberová 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA