Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fenka Betynka

5. 3. 2010

Betynka je fenka maltézského psíka, která patří Zbyňkově mamince. Je příkladem, že domácnosti se nutně nemusí dělit na "striktně" psí a "striktně" kočičí.

Betynka přišla z útulku, kam se dostala po smrti své předchozí paničky. Dědicové ji v pěti letech chtěli nechat utratit. Betynka byla i na rozměry maltézáčka malinká, zacuchaná, s křivýma nožičkama. Lidí okolo sebe se bála, nebyla zvyklá chodit se venčit ven.

Dnes je z ní sebevědomá starší psí dáma, která ráda bojuje s punčochou, miluje pískací hračky a s oblibou se nechá drbat na bříšku. Na přítomnost koček si zvykla už při příchodu do nového domova (Zbyňkova maminka měla v té době doma několik starších peršanek). Takže první seznámení přímo s kocourem Kostičkou nebyl problém. Kosťa byl s Betynkou pohromadě několikrát, když jsme odjeli pryč a potřebovali jsme hlídání.

Kosťa Betynku toleruje. Napoprvé se jí sice hrozně leknul, když hupnul na gauč a při tom dopadl přímo na Betynku, kterou tam drbal Zbyněk. A v tom velkém úleku a úprku pak rozbili keramickou misku.

Podle Betynky je Kostička štěňátko (i když je třikrát větší než ona), které by se mělo slušně chovat - například nelézt po výškách, neskákat jako splašený,... . Proto na něj Betynka vždy dohlíží a když udělá Kostík nějakou nepředloženost (třeba leze po parapetu - Božíčku!), začne ho Betynka hubovat, štěká na něj. To ale Kosťa hrozně nerad, z ostrého Betynčina štěkání ho bolí uši.

Nakonec se tedy s Betynkou dohodli. Kosťa Betynce vysvětlil, že kocouroštěňátka občas skáčou a lezou po výškách. Jen na spaní se nemůžou shodnout. Kostík by hrozně rád spinkal v posteli paničce u nohou, tam ho ale Betynka nechce pustit. A tak musí náš kocourek starší psí dámě ustoupit. Doma u svojí paničky si to ale vynahradí.

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA